Při psaní textů zapni mozek

Copywriting, to nejsou jen texty pro prezentační web. Čas od času klienti požadují odborné články či recenze z oblasti literatury, kdy je samozřejmostí fakticky správný obsah článku. A protože copywriter si musí umět vždycky poradit, stačí najít ten správný zdroj informací.

Kde hledat recenze knih

Spousta z nás má své studentská léta dávno za sebou. A co si budeme nalhávat – odchodem ze školní třídy se těžce nadřené informace z hlavy postupně vytrácejí. Paměť je tedy třeba nahradit správným zdrojem a rozšířit si obzory. Já pro podobné případy využívám čtenářský deník Zapni mozek, kde lze o autorovi a obsahu knihy čerpat naprosto spolehlivé informace.

 

Pro zajímavost – rozsáhlý čtenářský deník Zapni mozek obsahuje aktuálně okolo 180 děl a musím smeknout – knihy jsou zpracovány opravdu pečlivě. Žádná vata, žádné kopie z webu, zkrátka unikátní texty jako výborný základ pro originální a faktické články.

Informace o autorovi knihy

Pokud jsem měl potřebu např. citovat autora a hledal jsem relevantní informace z oblasti literatury, pak mne čtenářský deník Zapni mozek nikdy nezklamal. Nakonec se můžete sami podívat, jak pečlivě jsou zpracovaná nejznámější díla od Karla Čapka. Mimochodem můj oblíbený autor je Edgar Allan Poe a jeho horory nebo strašidelné povídky.

Jak se píše recenze knihy

Chci napsat recenzi na knihu a zjišťuji, že to není vůbec jednoduché, jak se původně zdálo. S tímto tvrzením asi bude souhlasit většina autorů. Teď nemyslím dodržení náležitosti recenze jako úvod, informace o autorovi, charakteristika díla nebo ústřední postavy. Na mysli mám použití správných jazykových prostředků, stylistiky a vyjádření dějové linie.

Čtenářský deník Zapni mozek pro mne není jen zdroj kvalitních informací. Protože úroveň zpracování děl zde odpovídá minimálně požadavkům státní maturity, beru jej také jako místo, kde se lze poučit a rozvíjet své dovednosti.

P.S.

Možná je tato úvaha ve stylu PR. Svým názorem chci autorům studentského magazínu Zapni mozek poděkovat, jak jinak to udělat?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>